Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Kampioni i Botës në F1 në fuqi, vendos diktatin që në start... Botëror i ri por skenar i njëjtë. Formula...
Read More
Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', Balaj 45'+1', 80' pen/ Nikqi 78') Nga Sara Gjidiaj Java...
Read More
Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', Beqja 38', Daci 53') Në Shkodër një klasike, ndërsa në...
Read More
Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Lajmi për aplikimin e kartonit 'blu' bëri mjaft bujë në botën e futbollit. Në fakt, prej rreth një muaji flitet...
Read More
Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy duelet e sotme të javës së 26-të Abissnet Superiore. E...
Read More
Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

Pas skandalit arbitrar në duelin Lacio- Milan 0-1 flet kreu i Lacios duke shigjetuar drejtuesit e Serie A për padrejtësi...
Read More
Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

F1 fillon sërish me avazin e vjetër. Në provat zyrtare të garës së parë të Botërorit 2024 Kampioni i Botës...
Read More
F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Vijnë emrat e parë të Dorival. Trajneri i ri i Brazilit, i cili mbërriti te Seleçao pas periudhës së ndërmjetme...
Read More
Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kukësi 3-0 (Cara 55' pen, 62', Mehmeti 73') Java e 26-të Abissnet Superiore dhe...
Read More
Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Disiplina skedon dhe ndalon 8 personë…

Të ndalojë hyrjen në stadiumet e futbollit të Republikës së Shqipërisë ku zhvillohen veprimtari të organizuara nga FSHF për një...
Read More
Disiplina skedon dhe ndalon 8 personë…

Futboll vendi


Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', ...
Më shumë…

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', ...
Më shumë…

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy ...
Më shumë…

Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kukësi 3-0 (Cara 55' ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Brentford hap dyert, shitën të gjitha biletat

Sot Brentford- Arsenal (21:00) hap kampionatin e ri në Premier ...
Më shumë…

Të mëdhatë/ Premier, La Liga dhe Bundesliga sot starti

Nisin sot kampionatet më të forta në Europë. Premier League ...
Më shumë…

Van Gal lë jashtë liste Stekelenburg

Martin Stekelenburg nuk është më pjesë e ekipit kombëtar. Portieri ...
Më shumë…

Zyrtarizohet Lukaku: I plotësuar te Çelsi

Romelu Lukaku u zyrtarizua sot përfundimisht te Çelsi. Klubi i ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Shqiptarë në fushë, harta deri në Australi…

● Migjen Basha aktivizohet në minutën e 62-të, nuk evitohet ...
Më shumë…

Debuton Gjoka, Shkëndija në provë ‘zjarri’

● Nesër në 14:30, supersfida Shkëndija -Akademija Pandev. Gjoka me ...
Më shumë…

Partizani, kualifikimi historik në volejboll

Liga e kampioneve, Volejboll femra: Bimal Jedinstvo BRCKO -Partizani 2-3 (3-1 e vajtjes për Partizanin) ...
Më shumë…

Festimi ushtarak, fëmijet turq trondisin Belgjikën…

Përmasat e skandalit me festime golash ,dedikuar mbështetjes së militarëve ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!