Everton fiton në Apel, rekuperon 4 pikë

Në nëntor 2023 klubi pësoi një zbritje prej 10 pikësh për shkeljen e PSR-ve.

Everton ia hedh në Apel. Zbritja e pikëve të Evertonit për shkeljen e rregullave të përfitimit dhe qëndrueshmërisë në Premier Ligë është ulur nga 10 pikë në 6 pikë.

“Toffees” apeluan vendimin që i goditi ata me një zbritje në nëntor për shkeljen e PSR në periudhën trevjeçare deri në 2021/22.

Skuadra nga Liverpuli tani ngjitet në kuotën e 25 pikëve duke krijuar edhe qetësinë e duhur nga kërcënimi i fundit të tabelës (pozicioni i ri, vendi i 15-të).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!