Milan afrohet me çerekfinalet, blof Braga e Betis

U zhvilluan 8 takimet e orës 21:00 në Europa dhe Conference League të vlefshme për 1/16 e tyre. Ndryshe nga duelet e orës 18:45 këtu surprizat ishin të shumëta.

Karabak mund Bragën në udhëtim, Ajaks magjik në shtesë, Benfika i falet dy penalltive të Di Marias për të kaluar Tuluzë, Betis thyhet nga Dinamo Zagreb në Sevilje.

Rezultatet:

Europa League 21:00 (vajtje)

Milan -Rëne 3-0

Benfika- Tuluzë 2-1

Lens- Frajburg 0-0

Sporting Braga- Karabak 2-4

Conference League 21:00 (vajtje)

Betis- Dinamo Zagreb 0-1

Ajaks-Bodo/Glimt 2-2

Servete- Ludogorets 0-0

Makabi Haifa- Gent 1-0 (në Budapest)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!