Shumaker ’55’, Ferrari uron ditëlindjen e ikonës së ‘kokëkuqes’

Legjenda e Formula 1, Mikael Shumaker pas përvjetorit të 10-të të aksidentit, sot ka dhe ditën e lindjes së 55-të. Ferrari me të cilën gjermani njohu lavdinë më të madhe e ka uruar 7 herë kampionin e botës në F1.

“Gëzuar ditëlindjen Michael, ne jemi gjithmonë me ty”, mesazhi i nisur përmes rrjeteve sociale nga skuadra e Maranelllos.

Me Ferrarin gjermani fitoi 72 nga 91 fitoret e tij në F1 dhe 5 nga 7 titujt e tij botërorë, duke shkruar një faqe të pashlyeshme në historinë e sportit midis viteve 1996 dhe 2006.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!