Dy sfida dy surpriza, Skënderbeu gdhin i dyti

Kampionat i çudirave dhe kësaj radhe këtë ‘nofkë’ e vendosin Egnatia dhe Partizani. Të dyja skuadrat pretendente të këtij edicioni, u mundën me të njëjtin rezultat 1-0.

Për javën e 7-të Abissnet Superiore filimisht rrogozhinasit u thyen në shtëpi nga Teuta falë një goli të realizuar nga Fili (61′)ndërsa pak më vonë Skënderbeu kaloi të kuqtë me një penallti realizuar në të 83′ nga Ermir Rashica.

Ndërkaq janë zhvilluar dhe dy takime të javës së 6-të në Kategori të Parë. Në Berat Tomori- Lushnja 0-0 ndërsa në Ballsh, Bylis kaloi 3-1 Kastriotin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!