Egnatia hap javën, Partizani dy ndeshje në pak ditë

Kryesuesit e Abissnet Superiore të Egnatias do të hapin sot zyrtarisht sfidat e javës së 7-të. Me fillim orën 14:00, në Rrogozhinë takimi Egnatia- Teuta ndërsa pak më vonë në Korçë (16:30) ndeshja tjetër e ditës ajo mes Skënderbeut dhe Partizanit.

Java vijon të hënën dhe të martën me ndeshjet e tjera që parashikon kalendari. Kështu në fillimjavë vjen Kukësi- Erzeni (14:00) dhe Dinamo – Vllaznia do te luhet në Elbasan në orën 18:00.

Ndërkaq të martën në “Selman Stërmasi” ndeshja e fundit e kësaj jave ndërmjet Tiranës dhe Laçit (14:00).

Gjithësesi futbolli elitar nuk ndalet as të mërkurën teksa Departamenti i Garave në FSHF ka programuar të zhvillohet ndeshja e prapambetur (java e parë) mes Partizanit dhe Teutës. Sakaq Partizani- Tirana e kalendaruar për t’u zhvilluar javën e kaluar (java e 6-të) spostuar për në 19 tetor.

Java e 7-të:

Sot:

Egnatia-Teuta 14:00

Skënderbeu- Partizani 16:30

Të hënën:

Kukësi-Erzani 14:00

Dinamo City- Vllaznia 18:00 (në Elbasan)

Të martën:

Tirana- Laçi 14:00

Të mërkurën e prapambetur (java e 1)

Partizani- Teuta 15:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!