Taremi prapaktheu, Milan del huq në…finale

Mehdi Taremi nuk do të jetë lojtar i Milanit. Në fund të një dite shumë të gjatë, plot aprovime e kundëraprovime midis propozimit të kuqezinjve dhe kërkesës së lojtarit dhe agjentëve të tij ku ndër të tjera përfshin dhe Horge Mendesh, tentativa mbeti e pakalueshme.

Furlani dhe Monkada u përpoqën në çdo mënyrë për të bindur lojtarin, i cili megjithatë kaloi nga një marrëveshje prej 1.5 milionë në sezon në gati 5 milionë të kërkuara në fazën finale të negociatave nuk u konkretizua.

Edhe Porto zotëruesja e kartonit e cila përmes Vitor Baia kishte njoftuar se kishte arritur një marrëveshje me Milanin (15 milionë plus 3 bonuse), më në fund u desh të pranonte se negociatat dështuan dhe u mbyllën përfundimisht. Kështu lojtari do të qëndrojë me Porton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!