Ndali Çelsin, Nontingem e tepron në …tribuna

Nontingem Forest i rikthyer pas më shumë se dy dekadave në Premier League ndali sot Çelsin (1-1) por në tribuna jo gjithçka vajti mirë.

Një episod i shëmtuar ka ndodhur në tribunat e City Ground gjatë ndeshjes mes Notingem Forest dhe Çelsit. Tifozët e ekipit vendas në sektorë të caktuar u dëgjuan me brohoritje homofobike.

Klubi u përgjigj shpejt, duke postuar në faqen e tij në Twitter reagimin e tij institucional: “Klubi është i vetëdijshëm për raportet e thirrjeve drejtuar tifozëve të Çelsit nga një pakicë mbështetësish këtë mbrëmje dhe nuk toleron asnjë lloj sjelljeje diskriminuese ose ofenduese. Çështja do të jetë të hetuara plotësisht”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!