Shalke rikthehet me humbje, Lajpcig ngec në Shtutgart

Ndeshja mes Shtutgart dhe Lajpcig nuk nxori fitues. Skuadrat ndajnë nga nga një pikë në ndeshjen e tyre të parë për sezonin e ri. Rezultati u vendos në pjesën e parë të sfidës ndërsa në të dytën edhe pse miqtë nga Lajpcigu ushtruan presion të madh goli nuk erdhi. Në fund 1-1.

Ndërkohë, Këln nuk e ka diskutuar aspak fitoren përballë Shalkes të rikthyer në Bundesligë. me një pjesë të parë thuajse të ekulibruar, në të dytën vendasit vendosin diktatin.

Rezultati final i ndeshjes ishte 3-1 teksa Shalke pa ti anullohej një gol por dhe peripeci me atë karton të kuq që në minutën e 35′-të.

Sot java e parë në Bundesligë:

Shtutgart – Lajpcig 1-1
Këln – Shalke 04 3-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!