Mbape mbetet te PSG

Kilian Mbape mbetet te PSG. Sulmuesi francez, ishte në fund kontrate ndërsa dukej se do ti bashkojeh në verë Realit në verë e me parametra zero.

Por sot u pa një kthesë të pabesueshme dhe skenari ka ndryshuar duke bërë që Mbape të bindje nga projekti i Kelaifit. Shifrat që do të shoqërojnë Mbapen në vitet në vijim ka të ngjarë të ndikojnë gjithashtu lar

Francezi pritet të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me vlerë 50 milionë euro (neto) në sezon, me 100% të të drejtave të imazhit që do të menaxhohen. nga lojtari.

Më tej, në momentin e nënshkrimit të kontratës, Mbape do të arkëtojë një “bonus besnikërie” prej 120 milionë eurosh. Prandaj, tre vitet e ardhshme do ta shohin francezin të fitojë gati 300 milionë euro neto.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!