Franca dha verdiktet, Lion jashtë europe

Di Maria mbyll në lot, Mbape parakalon me kontratën e re, Bordo ish skuadra ku Zidan mori famë, bie një kat më poshtë.

Franca luajti të shtunën javën e fundit atë të verdikteve finalë të sezonit 2021-22. Ligue 1: PSG, tashmë kampione, mundi Metz-in 5-0 dhe e largoi nga Ligue 1.

Bordo një emër i madh i futbollit francez gjithashtu rrëzohet ndërsa Sent-Etien do të shkojë në playoff. Në Ligën e Kampionëve janë Marseja, e cila mundi Strasburgun 4-0 dhe Monako, në fazën paraprake pasi u arrit në ekstrem nga Lens.

Në Europa League Renës dhe Nantë, fitues i Kupës së Francës, Nicë në Ligën e Konferences./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!