Spektakël në ‘Boxing Day’

Në ‘Boxing Day’, Anglia i dha përmasat e festës takimëve të sotme. Kështu në Etihad, Siti i Guardiolës mundi përmes spektakëlit ‘Dhelprat e Lesterit 6-3.

Fitore spektkolare dhe për ‘Shënjtorët’ e Sauthempton me Armando Brojën në fushë për 81 minuta (Autor i fitimit të penalltisë në të 60′).

Nuk mbetet prapa Arsenal me Granit Xhakën për 90 minuta në fushë në fitoren 0-5 ndaj Noruiç.

Totenhem fiton derbin me Kristal Palasë 3-0.

Shifrat java e 19-të Premier League:

Mançester Siti- Lieçester 6-3

Noruiç- Arsenal 0-5

Totenhem- Kristal Palasë 3-0

Uest Hem- Sauthempton 2-3

Aston Vila- Çelsi 1-3

Brajton- Brentford 2-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!