Te Arsenali tre me COVID, Xhaka e Broja në fushë

Te Arsenal, Cedric, Tomiyasu dhe Maitland-Niles nuk janë të pranishëm pas pak në fushë ndaj Noruiç në Premier League. Lojtarët në skuadrën e Topçinjëve, rezultuan pozitivë në tamponin e fundit për COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi anglez në Twitter.

Ndërkaq për ekipin e Artetës në fushë Granit Xhaka. Arsenali pas atij starti zhgënjyes, po shfaqet një superskuadër për javë të tëra. Xhaka po jep një dorë.

Superlajm për sulmuesin shqiptar të Sauthemptonit Armando Broja. Në formacionin zyrtar të publikuar nga klubi figuron që nga fillimi edhe lojtari 20 vjeçar nga Kopliku.

Ndeshjet e ‘Boxing Day’ nisin në 16:00 dhe mbyllën në 21:00. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!