Ulpiana befason Gjilanin, Renova thyen Strugën

Ndeshjet e javës së 5-të në Superligën e Kosovës dhe e 7-të në Maqedoni të Veriut.

Pati një surprizë të madhe teksa Gjilani pretendent u thye në shtëpi nga debutuesit e Ulpianës. Fitojnë Prishtina dhe Drita në transfertë.

Ballkani e Drita në krye me nga 11 pikë.

Maqedoni të Veriut një derbi shqiptar u vendos në favor të vëndasëve të Renovës. Kthehet te suksesi jashtë shtëpie Shkëndija ndërsa Shkupi vijon të fitojë bindshëm.

Kryesojnë, Shkupi, Renova, Akadiemija Pandev, Rabotniçki me nga 14 pikë.

Rezultate sot: Superliga e Kosovës:

Drenica- Drita 1-2

Gjilani- Ulpiana 2-3

Dukagjini- Prishtina 1-2

 Shifrat e javës së 7-të Prva Lega:

Makedonija GP-Rabotnicki 0-2

Skopje-Shkëndija 0-2

Pelister-Akademia Pandev 0-0

Bregalnica-Tikves 2-0

Renova-Struga 1-0

Shkupi-Borec 3-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!