Euro-fituesit/ Spanja dhe Gjermania nga tre tituj

Duke filluar 11 qershori e deri më 11 korrik të 2021, në 11 vende të kontinentit “plak”, do të zhvillohet Kampionati Europian “Euro 2020”.

Për shkak të pandemisë Koronavirus, tifozët në tribuna do të jenë të limtuar në masën 30% të kapacitetit të impiantëve.

Fituesit e Kampionateve Europiane që nga viti 1960 deri në vitin 2016.

1960 – Bashkimi Sovjetik

1964 – Spanja

1968 – Italia

1972 – Gjermania

1976 – Çekosllovakia

1980 – Gjermania

1984 – Franca

1988 – Holanda

1992 – Danimarka

1996 – Gjermania

2000- Franca

2004 – Greqia

2008 – Spanja

2012 – Spanja

2016 – Portugalia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!