Napoli damkos Lacion, Atletiko tri pikë në LaLiga

Adnan Januzaj shënon golin e fitores për Sociedad

Goleadë në ‘Diego Armando Maradona’ stadium të Napolit me vendasit që shpratallojnë keq Lacion e tkurrur në shqiptarë. 5-2 shifrat në duelin që pritej me gola dhe që te napoli i pa në fushë Elseid Hysaj.

Më heret Roma dhe Atalanta e ndali llogarinë e takimit të parafundit të javës së 32 në Seria A te barazimi 1-1. Bergamaskët superiorë në lojë derisa ekipi i Gasperinit mbeti me 10 futbollistë Më pas radha e Romës.

La Liga, Atletiko dhe Barcelona i fituan lehtësisht ndeshjet e tyre. te Blaugranët Lionel Mesi realizon 2 gola në pjesën e parë..vijon

Lieçester në Premier League shpartalloi 3-0 ues Bromuiç duke salduar vendin e tretë në Angli.

Seria A:

Roma- Atalanta 1-1

Napoli- Lacio 5-2

La Liga:

At. Madrid-Hueska 2-0

Granada- Eibar 4-1

Sociedad-Selta Vigo 2-1

Barcelona-Getafe. 4-1

Premier League:

Lieçester- Uest Bromuiç 3-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!