Çelsi fiton derbin, Bajern mundet nga Mainz, Real-Betis pa gola

Ndeshje të shumta në Europë me senc herë herë të çuditëshëm. Si në rastin e Bajernit që u mund nga Mainz 2-1 apo te 7 golat në duelin e Seria A mes Parmës dhe Krotonës thuajse të rrëzuara.

Ndalet edhe Liverpul i cili rrezikon seriozisht të mbetet jashtë Championsit të ardhëshëm. Derbi i Londërs fitohet nga Çelsi.

Rezultate sot në Europë:

Premier League:

Liverpul-Njukasëll 1-1

Uest Hem- Çelsi 0-1

Shefild Utd-Brajton 1-0

Seria A

Xhenova-Specia 2-0

Parma- Krotone 3-4

Sasuolo-Sampdoria 1-0

Bundesliga:

Volfsburg- Dortmund 0-2

Frajburg-Hofenheim 3-1

Union Berlin-Verder 3-1

Mainz-Bajern Mynih 2-1

Leverkusen-Eintraht 3-1

La Liga:

Elce- Levante 1-0

Vajadolid- Kadiz 1-1

Valencia- Alaves 1-1

Real Madrid- Betis 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!