Everton barazim me Totenhem, Lilë ‘flak’…kryesimin

Kejn shënon dy gola dhe del duke çaluar nga fusha në sy të teknikut të Anglisë, Sauthgejt.

Everton-Totenhem 2-2, Lajpcig- Hofenheim 0-0 dhe Lilë-Montpelje 1-1 ishin ndeshjet e vetme të ditës në kampionatet kryesore të Europës.

Në Premier, vendasit e Ançelotit shënuan dy gola me islandezin Sigurdson ndërsa në kahun tjetër Herri Kejn po ashtu realizon dopietë. Pas javës së 32-të Totenhem i 7 ti, Everton i 8 një ndeshje më pak. Java luhet nesër me dy takime të tjera.

Në Bundesligë duket se barazimi i Lajpcig 5 javë nga fundi ka legjitimuar titullin e radhës kampion për Bajernin me një sfidë më pak e 4 pikë përpara.

Hap fals edhe për Lilë kryesuese në Ligë 1. Ndalesa me Montpelje në shtëpi, ka hapur çështjen titull. Tani diferenca me PSG-në mund të reduktohet në një pikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!