Nuk pret Realin, gati rinovimi i Kamavingës

Eduardo Kamavinga drejt rinovimit me Renës. Futbollisti 18-vjeçar ka një kontratë me klubin deri në 2022 por tentativat e Real Madrid për ta veshur me uniformën e ‘bardhë’ duket se janë duke vonuar dhe futbollisti është gati të rinovojë me ekipin aktual.

Sipas raporteve nga ‘France Football’, lojtari bashkë me agjentine tij pritet të arrijë shpejt marrëveshjen të re me klubin të vlefshme deri në vitin 2023.

Kamavinga u bë profesionist në moshën16 vjeç ndërsa së fundi ka arritur të veshë edhe fanellën e ‘Gjelave’. Madje duke gjetur edhe një gol me përfaqësuesën e Francës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!