Mesi qëndron në ‘mes’ të Katalunjës

Sulmuesi Lionel Mesi nuk do të largohet nga Barcelona. Sipas mediave iberike, argjentinasi ka vendosur të qëndrojë edhe një vit me skuadrën që mori lavdi ‘hyjnore’.

Por dhe për të evituar gjyqe e larguar nga Barcelona (nëse do largohet vitin tjetër) si kont. Kështu, marrin fund tratativat e gjithë skajshme dhe tani mbetet që së bashku me Mesin të bëjë prapaktheu edhe Suarez. Gjithënjë nëse Mesi e do…

Kishte një mënyrë tjetër dhe ishte të dilja në gjyq. Unë kurrë nuk do të shkoja në gjyq kundër Barcelonës sepse është klubi që unë dua, i cili më dha gjithçka që kur arrita.

Thjeshtë klubi i jetës time, unë kam bërë jetën time këtu. Barca më dha gjithçka dhe unë i dhashë gjithçka. E di që kurrë nuk më ka shkuar në mendje ta çoj Barcën në gjyq,”- tha Lionel Mesi lidhur me vendimin e fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!