Moti i keq shtyn MotoGP në Australi…

Kushtet e motit, me erëra të forta dhe shi, ka pezulluar provat zyrtare të MotoGP nëPhillip Island’ të Australisë.

Pas një flamuri të kuq të shfaqur gjatë provave të treta të lira, gjithçka është shtyrë për të dielën në mengjes.

Drejtuesit duket se kanë parë në vështirësi pilotët dhe një zgjedhje e tillë edhe pse pilotë si Mark Markez nuk kanë qënë fort dakort, shkon në favor të sigurisë së vetë garuesëve.

Ndërkaq, hipotezat se si do oprohet për vijimësinë, janë dy. E para do ketë garë për startin (vendimi nesër në mengjes) e dyta pistë nisjeje duke marrë parasysh tri provat e lira.

Në këtë pikë Vinjales do të startonte i pari, teksa kampioni i shpallur para kohe Markez i 6-ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!