Markez, kampioni mbi ‘erë’…

Mark Markez nuk do tja dijë nëse është shpallur kampion bote para kohe apo jo. Në Australi, në pistën e Filip-Island, spanjolli 26 vjeçar, bën një garë marramendëse duke triumfuar ndaj Vinjales në xhiron e fundit.

Momenti më i vështirë ka qënë kur Vinjales nisi të shtyje fort përpara, por nuk jam dorzuar. Në 6 xhirot e fundit mendoja ta kaloja psi e kisha në limite. Nuk e kam parë që u rrëzua.

E mësova vetëm kur isha në kthesën e 2-të,gjatë xhiros së nderit’, fjalët  Markez pas triumfit të sotëm.

Ndërkaq, dy gara nga fundi, (3 nentor dhe 17 nentor),garohet vetëm për vende të dyta. Markez dhe Dukati, kampionë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!