Markez, kampioni bën kampionin në Misano…

Në Misano të San Marinos, ai që bën liderin është kampioni në fuqi i botës në Moto GP Mark Markez.

Spanjolli ‘luajti’ me Kurtararaon gjatë gjithë kohës por në fund, vendos diktatin dhe merr kreun duke vërtetuar se mbetet i pathyeshëm drejt titullit të radhës si kampion.

Vinjales ngjitët në pod si i treti, teksa dhe Valentino Rosi i katërti.

Kështu Markez arrin fitoren e 7 sezonale në Moto GP. Keqardhje për Kurtararaon që udhëhoqi për 27 xhiro garën e San Marinos dhe përfundoi i dyti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!