Struga, në elitën e futbollit maqedonas…

Pelister-Struga Trim&Lum 1-1. Barazimi i sotëm në transfertë, i siguroi matematikisht ngjitjen struganëve. Qyteti në festë.

Struga-futboll, në festë. Fc Struga Trim&Lum nga qyteti i Strugës në Maqedoninë e Veriut, pas ndeshjes së sotme, ka siguruar matematikisht ngjitjen në Ligën e Parë. Historike!

“Trimat” thyen çdo parashikim, ndërsa tri javë nga fundi, kanë prerë biletën që e dërgon në kampionatin elitar. Në fakt, Sporti IM“, i parapriu suksesit të sotëm të struganëve, teksa dje, ka intevistuar futbollistin elitar të kësaj skuadre, Altin LLoga.

Barazmi në shifrat 1-1 në fushen e Pelister, i ka vënë kapakun, ëndrres së shqiptarëve përtej kufirit shteteror. Por veç Strugës, një tjetër skuadër dhe qytet shqiptar sot është në “alegri”.

Shkëndija e Tetovës, u shpall matematikisht Kampione e Maqedonisë së Veriut. “Sporti IM“, pasditen e sotme, i ka kushtuar një material të veçantë suksesit të tetovarëve.

Ndërkaq, festa e madhe e Strugës futboll, pritet të organizohet javën e fundit, ndërsa zyrtarisht Fc Struga Trim&Lum, në 24 maj, do marrë trofeun legjitim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!