Rasti ‘Negreira’, UEFA hap hetim për Barcelonën

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim për Barcelonën për rastin Negreira, lidhur me pagesat e milionerëve në kompaninë e ish-zëvendëspresidentit...
Read More
Rasti ‘Negreira’, UEFA hap hetim për Barcelonën

Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27...
Read More
Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare U-19 triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Maltës, në ndeshjen e parë miqësore të planifikuar për këtë muaj kundër...
Read More
U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

Argumentët mund të mos mjaftojnë për t'ja dalë. Gjithësesi, parashikimi për skuadrat përfaqësuese që shkojnë në Euro 2024 vjen me...
Read More
Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Përsëritet finalja e 'Euro 2020' Itali- Angli. Herri Kejn për të thyer rekordin e Uejn Runit Pritja merr fund dhe...
Read More
‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

Nesër “Euro 2024” nis zyrtarisht rrugëtimin e tij të gjatë për të mbyllur me fushatën kualifikuese në nëntor 2023. Për...
Read More
Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të sfidës së parë kualifikuese kundër Polonisë, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian...
Read More
‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

Tërhiqet një legjendë. Turko-gjermani Ozil, mbyll në moshë 34 vjeçare rrugëtimin në fushë. Me Gjermaninë luajti 92 ndeshje dhe fitoi...
Read More
Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, Buneb (P) 68′, Lamburde 85′) Në 'Air Albania Stadium' Kombëtarja Kuqezi U17-të,...
Read More
‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

U shpall futbollisti i ndeshjes te Vidzev Lodz- Leh Poznan, Julian Shehu flet për karrierën në Poloni por jo vetëm....
Read More
Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

Futboll vendi


Kombëtarja vijon përgatitjet në ditën e katërt para Polonisë

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të ...
Më shumë…

U19/ Shqipëria triumfon në testin ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare U-19 triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Maltës, në ...
Më shumë…

‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, ...
Më shumë…

Kombëtarja zhvillon seancën e dytë, grupi i plotë në stërvitje

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar paraditen e së martës seancën e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Verona mund Napolin, afrohet Juventus

Ivan Juriç mund Ivan Xhenaro Gatuzon me një super ekip ...
Më shumë…

Reali di të fitojë pa…Zidan

Rikthehet të buzëqeshë Real Madrid. Në ndeshjen e mbrëmjes në ...
Më shumë…

Milan dhe Inter, milanezet një pikë

Quotidiano Sportivo sot: 'Milan ose Inter, mbretëresha është këtu'. Me ...
Më shumë…

Bie Lajpcig, Eintraht i pandalshëm drejt kreut

Ecuri fantastike Eintraht në Bundesligë duke arritur fitoren e 5-të ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Dasma e vitit, Ramos djeg “shaminë”në Sevilje

● Të shtunen Serxhio Ramos dhe Pilar Rubio, zyrtarizojnë martesen ...
Më shumë…

Benfika, mbërthen Silvën…

Benfika, kampione e Portugalisë, për edicionin 2018-2019, ka konfirmuar se ...
Më shumë…

Dashuri portugeze e Shaktarit…

Një portugez, për një portugez. Trajneri i ri i Shaktarit ...
Më shumë…

Kristianino, kërkohet nga Sportingu…

Sporting Lisbonë, klubi që lançoi në arenën ndërkombëtare Kristiano Ronaldon, ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!