Seria A pa frena, gola për të tërë…

Lorenco Pelegrini, goli i vitit me Romën ndaj Juves në minutën e 53-të. Ndeshja në Olimpica mbyllet 3-4. Murinjo një ‘dështak’, për aktivizimin e Kumbullës as që bëhët fjalë.

Fiton Specia e Manajt me 78 minuta në fushë ndaj Xhenovas falë një goli të Simone Bastonit në të 14′-ën.

Napoli mjaftohet me 1 gol ndaj Sampdorias ndërsa Milan kalon me tre gola në fushën e Venecias. Disi e habitshme ndeshja e Udinezes me Atalantën që fiton 2-6. Gola të shumtë edhe te Empoli- Sasuolo 1-5.

Verona- Salernitana dhe Inter- Lacio kanë nisur në 20.45…vijon.

Java e 21-të, Seria A:

Venecia- Milan 0-3

Napoli- Sampdoria 1-0

Empoli- Sasuolo 1-5

Udineze- Atalanta 2-6

Roma- Juventus 3-4

Xhenova- Specia 0-1

Verona- Salernitana

Inter- Lacio /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!