Kros zgjon Gjermaninë, Brazili fiton në Londër, Kroacinë e nderojnë penalltitë

Toni Kros me rikthimin e tij në kombëtaren gjermane i jep atributet e humbura gjithë këtë kohë ‘Pancerave’ duke qënë inspirues dhe protagonist në fitoren e sotme ndaj Francës në Marsejë 0-2.

Goli më i shpejtë në historinë e Gjermanisë, mban firmën e lojtarit të leverkusen Virc. Në pjesën e dytë Haverc, dyfishoi shifrat në minutën e 49-të.

Barazon Danimarka me Zvicrën 0-0, ndërsa Brazili në kryesfidën me Anglinë fiton në Wembley 0-1. Austria mund të udhëtim Sllovakinë 0-2, Irlanda ndahet pa gola (0-0) me Belgjikën ndërkohë që Kroacia kaloi në ACUD Cup (në Kajro) Tunizinë vetëm pas penalltive 4-5 me kohën e rregullt që u mbyll 0-0.