Shqipëria zbret tre vende, Kosova ngjitet në…FIFA

Përpos arritjes historike si e para e Grupi E kualifikues në Europë dy barazimet ndaj Moldavisë 1-1 e Ishujve Faroe 0-0 i kanë kushtuar shumë Shqipërisë duke u pozicionuar momentalisht në vendin 62-të të renditjes Ranking të FIFA-s .

Kështu kuqezinjtë krahasuar me muajin tetor humbin 3 pozicione në tabelë.

Në anën tjetër, Kosova arriti të marrë 1 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, në 3 përballjet e nëntorit, respektivisht ndaj Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë, mirëpo humbja nuk është se ndikoi shumë, me “Dardanët” që janë ngjitur me 4 vende në renditje duke u pozicionuar në vend të 101-të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!