Italia, Çekia dhe Sllovenia biletat e radhës ‘Euro 2024’

Xhiro e dhjetë dhe e fundit e kualifikuesëve ‘Euro 2024’, luajti sot 7-të përballje të tjera. Nëse në Arenën Kombëtare, Shqipëria barazoi 0-0 me ishujt Faroe, Çekia mundi Moldavinë 3-0 duke iu bashkuar kuqezinjëve si biletë e dytë në Grupin E,

Në Leverkusen, Italia mori biletën e dytë në Grupin C pas Anglisë në barazimin me Ukrainën 0-0.

Në këtë mori ndeshjesh figuroi edhe një tjetër finale. Ajo i takoi takimit Slloveni- Kazakistan ku vendasit fituan 2-1 dhe siguruan biletën për në Gjermani.

Rezultatet:

Grupi C:

Maqedoni e Veriut-Angli 1-1

Ukrainë- Itali 0-0 (në Leverkusen)

Grupi E:

Shqipëri- Ishujt Faroe 0-0

Republika Çeke-Moldavi 3-0

Grupi H:

Irlandë e Veriut- Danimarkë 2-0

Slloveni- Kazakistan 2-1

San Marino- Finlandë 1-2./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!