Shqipëria mbyll pa gola sfidën e festës

Euro 2024, Grupi E: Shqipëri-Ishujt Faroe 0-0

Një kualifikim i meritur i Shqipërisë për në Euro 2024 duke mbyllur e para e Grupit E por në sfidën e parashikuar të lehtë ndaj Ishujve Faroe, kuqezinjtë nuk arritën të fitonin.

Ndryshimet e lajmëruara të Silvinjos por dhe pjesa tjetër e skuadrës bënë fare pak në fushë duke dëshmuar se dy ndeshjet e fudit kualifikuese kanë pësuar një rënje në performancë.

Lojë e ngadaltë, pa ide, e për më tepër pa thuajse asnjë rast të pastër shënimi. Në pjesëne dytë tekssa pritej ndryshimi asgjë nuk ngjau. Kofuzë në prapavijë, mesfushë dhe sulm. Me minutat e fundit që Shqipëria rrezikoi të pësonte gol në dy raste.

Gjithësesi, kjo nuk e prishi axhendën e skuadrës, në fund sikundër dhe ishte njoftuar, nisi festa. Shqipëria e para e Grupit E.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!