Kosova për të vendosur ‘rend’ me bjellorusët, Kroacia për biletën e mbrëmjes

Xhiro e 10-të edhe për Grupet B, D dhe I të kualifikuesëve të Euro 2024.

Përtej Kosovës e cila duhet të shpaguajë atë dështim me bjellorusët teksa humbja me ta në Hungari në sfidën e parë 2-1 e largoi ndjeshëm nga objekivi e një mundësie kualifikimi, sot në “Fadil Vokrri” lipset të kalojë me autoritetin e një grupi konkurues.

Ndërkaq te Grupi D Kroacia për të çertefikuar biletën e grupit ndaj armenëve. Me këto takime mbyllen zyrtarisht ndeshjet në grupet kualifikuese ndërsa në mars 2024 janë tri biletat e fundit të cilat do të dalin nga faza play off.

Ndeshjet sot:

Grupi B:

Greqi-Francë

Gjibraltar- Holandë

Grupi D:

Kroaci- Armeni

Uells- Turqi

Grupi I:

Rumani- Zvicër

Andorrë-Izrael

Kosovë-Bjellorusi/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!