Gavi/ Dëmtimi i rëndë, e pret operacioni

Talneti spanjoll pritet t’i nënshtrohet operacionit, me shumë mundësi ka mbyllur sezonin.

Dëmtimi i rëndë përgjatë ndeshjes Spanjë- Gjeorgji luajtur dje për kualifikueset e Euro 2024, i mesfushorit të Barcelonës Gavi, ka shqetësuar jo vetëm kombëtaren iberike por dhe të klubit Blaugrana.

Sipas raporimëve të fundit Gavi ka çarje e plotë e ligamentit të kryqëzuar anterior të gjurit të djathtë dhe çarje e meniskut të majtë.

Ky është rezultati i testeve që Gavi iu nënshtrua pas dëmtimit të pësuar dje gjatë ndeshjes mes Spanjës dhe Gjeorgjisë e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024. Në ditët në vijim 19-vjeçari do t’i nënshtrohet një operacioni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!