Duka: Jam i shokuar, Duamena ishte model i futbollistit dhe respektit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i tronditur nga humbja e jetës së sulmuesit të Egnatias, Rafael Duamena, ka shprehur ngushëllimet për familjen e futbollistit dhe klubit Egnatia përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

Duka shkruan:

Jam thellësisht i shokuar e i tronditur për ndarjen e parakohshme nga jeta të lojtarit të Egnatias, Raphael Dwamena. Një lojtar i fortë, me shpirt gare, një futbollist që edhe në statistikat e FSHF dhe të Superiores, kishte rekordin më të mirë të golave. Dwamena tregonte disiplinë e karakter dhe një futbollist që kishte komunikim të jashtëzakonshëm me shokët e ekipit, por edhe jashtë tij. Në emër të FSHF i shpreh ngushëllimet e mia familjarëve të futbollistit dhe vetë ekipit të Egnatias ku ai kontribuoi dhe shkëlqeu në këtë karrierë të tillë futbollistike. Rest in peace Raphael Dwamena.

Potrebbe essere un'immagine in bianco e nero raffigurante 1 persona, persona che gioca a football, persona che gioca a calcio e testo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!