Elbasani ‘akademik’ përballë Vorës, e nis dhe mbyll me gol

AF Elbasani- Vora 2-0

Ndeshja e fundit e javës së 31-të në Kategori të Parë mes AF Elbasanit dhe Vorës po luhet që nga ora 18:00 në ‘Elbasan Arena’.

Formacioni vendas e gjeti golin e avantazhit që në minutën e parë teksa Lleshi shënoi në afersi të zonës së vogël ( pati një devijim të vogël nga një mbrojtës).

Me ketë rezultat u mbyll pjesa e parë.Në të dytën teksa luhej e 78′-ta, Greca shënon golin e sigurisë./Fatmir Popja/

Formacionet startuese:

AF Elbasani: Totoshi, Zaimi, Pere, Greca, Rezende, Klevis Kasa, Lila, Hasani, Arsen Kasa, Lleshi, Fernandes. Tr: Nevil Dede

Vora: Jata, Ismaili, Tabaku, Prengaj, Raboshta, Martins, Dalipi, Imami, Sefa, Avdiu, Qardaku. Tr: Endri Zjarri