Vjen zyrtarizimi, Montela trajner i Turqisë

Ishte në ajër, por tashmë është edhe zyrtare: Vinçenzo Montela është trajneri i ri i Turqisë.

Pas shkarkimit të gjermanit Stefan Kuntz, ish-trajneri i Adana Demirspor u zgjodh për të drejtuar kombëtaren turke. Trajneri italian ka mbërritur në Turqi dhe do të prezantohet të mërkurën.

Kontrata e ‘aeroplanit’ do të jetë deri në vitin 2026.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!