Muçi magjistar ndaj Aston Vilës, dy gola dhe triumf në sytë e Silvinjos

Silvinjo dhe Doriva, trajnerët e Shqipërisë, panë golat e Ernest Muçit nga stadiumi në ndeshjen Legia Varshavë-Aston Vila 3-2.

Legia e Varshavës me një lojtar klasi si Ernest Muçi në fushë, ka mundur jashtë parashikimëve një skuadër elite të Premier League. Në Varshavë,vendasit kaluan 3-2 Aston Vilën.

E gjithë mbrëmja ishte e sulmuesit të Kombëtares kuqezi, Ernest Muçi, me tiranasin që realizoi dy gola në minutët 26’ dhe 51’.

Në shtesë, në fushë zbriti dhe Jurgen Celhaka për të marrë kënaqësinë e një suksesi aq të madh të skuadrës polake nga Varshava./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!