Botërori i Basketbollit/ Gjermania eleminon SHBA, shkon në finale

Gjermani-Serbi do të jetë finlaja e Botërorit në Baskeboll për meshkuj që po zhvilohet që nga 25 gushti 2023 në tri shtete aziatike; Filipine, Japoni dhe Indonezi.

Bllofi i madh i turneut lidhet me eleminimin e SHBA në gjysmëfinale nga Gjermania me rezultatin 113-111. Po në gjysmëfinale Serbia mundi Kanadanë me rezultatin 95-86.

Këtë të diel në orën 14:40 Gjermani-Serbi për trofeun e madh ndërsa SHBA-Kanada për vend të tretë/katërt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!