Femra/ Vllaznia në kërkim të historisë

Sot në “Loro Boriçi” (16:00) ndeshja Vllaznia- Vorskla-Kharkiv-2. (e vajtjes 1-1)

Vllaznia e Shkodres për femra në kërkim të një rezultati historik për t’u bërë pjesë e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Pasi barazuan 1-1 në ndeshjen e parë kundër ukrainaseve të Vorskla Kharkiv, me një supergol të megi Doçit, vajzat kuqeblu te trajnerit Leka do të luajnë sot si pritëse në takimin e dytë në “Loro Boriçi”.

Përgjegjësia duket mjaft e madhe pasi në të vajtjes skuadra e shtetit që gjëndët në konflikt ushtarak me Rusinë u shfaq mjaft kualitative.

Sakaq te Vllaznia ka rikthime dhe ky është një lajm i mirë për stafin teknik. Luçije Gjini dhe Arbenita Curraj janë në dispozicion të teknikut Nikolin Leka.

Pritet një impiant i mbushur. Kualifikimi për në grupe veç arritjes historike të kalimit të një skuadre femrash shqipatre, sjell mjaft të ardhura për arkën e klubit të presidentit Lazër Matija./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!