Champions, sot shorti në mesditë

Sot në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës, në ora 12:00, do të hidhet shorti për raundin e 1/16-tve të Champions League.

Të ndara në dy grupe, favoritët janë ata që kanë siguruar vendet e para në secilin grup.

Fituesit, janë: Ajaks, Bajern Mynich, Juventus, Lilë, Liverpul, Mançster Siti, Mançester Junajtid dhe Real Madrid.

Atleticko Madrid, Benfika, Çelsi, Inter, Paris Saint-Germain, Salzburg, Sporting Lisbonë dhe Vijareal përbëjnë skuadrat e dyta të fazës në grupe..

Rregulli; ska ballafaqime mes skuadrave të të njëtit grup dhe të njëjtit shtet.

Ndeshjet e para do të luhen më 15/16/22/23 shkurt 2022, ndërsa ndeshjet e kthimit janë planifikuar për 8/9/15/16 mars 2022./Sportiim.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!