Barcelona barazon me Atletikon, Bajern kampion për herë të 9-të radhazi

Bajerni i Mynihut u zyrtarizua sot ende pa zbritur në fushë si kampion për herë të nëntë radhazi në Bundesligë. Humbja e Lajpcig me Dortmund në 15:30 i dha të drejtë bavarezëve të zbrisnin në fushë (18:30) ndaj M’Gladbah (fitoi 6-0) si kampionë të Gjermanisë.

La Liga, Barcelona nuk e kalon dot At.Madrid. Skuadra e Simeones ruan vendine parë por nëse nesër Real mund Seviljen në shtëpi, i rremben kreun.

Itali, feston Inter me një fitore tenistike me Sampdorian. napoli merr tri pikë ndaj Specias.

Provë force mes Sitit dhe Çelsit në Premier. Fillimisht në avantazh vendasit por Çelsi arrin të fitojë me përmbysje.

Rezultatet sot:

Seria A:

Udineze-Bolonja 1-1

Specia- Napoli 1-4

Inter- Sampdoria 5-1

Fiorentina- Lacio 2-0

La Liga:

Alaves- Levante 2-2

Barcelona- At. Madrid 0-0

Kadiz- Hueska 2-1

Bilbao- Osasuna 2-2

Premier Leage:

Lids-Totenhem 3-1

Shefild Utd-Kristal Palasë 0-2

Mançester Siti-Çelsi 1-2

Liverpul- Sauthempton 2-0

Bundesliga:

Borusia Dortmund- Lajpcig 3-2

Hofenheim-Shalke 4-2

Volfsburg-Union Berlin 3-0

Verder- Leverkusen 0-0

Bajern Mynih- Gladbah 6-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!