Fitojnë kryesueset…

Kategoria Superiore, java e 28:

Vllaznia thyen keq Apoloninë në Fier duke iu ‘çertefikuar’ rrëzimin nga elita. Problemet e fundit ndeshur te skuadra e Kamaratës, kanë bërë që situata të reflktohet ne fushe. 0-6

Durrsakët kanë marrë tre pikët që i nevojiteshin për të mbajtur vendin e parë në klasifikim, falë një penalltie të fituar në fundin e pjesës së parë realizuar nga Bregu me penallti

Skënderbeu goditi shtyllen me Marën por përballë mbrojtjes mike e pati të vështirë. Humbja e fut seriozisht në kolaps per Superioren.

Laçi me gjysmë ekipi, ia del ndaj Bylis 2-1. Pas nje pjese të parë pa gola, me startin e së dytës, gjejnë golin me A.Deliun dhe Prengaj. Ne fund Ndreca ngushton shifrat me penallti për Bylis.

Rezultate sot:

Apolonia-Vllaznia 0-6

Skënderbeu-Teuta 0-1

Laçi-Bylis 2-1

U luajtën dhe dy takime të Kategorisë së Parë të Grupit B zona e promocionit. Në Peqin, Egnatia fiton 2-1 me Tomorin, ndërsa Besa triumfon në Pogradec me vendasit 1-3.

Gr:B Play off

Egnatia-Tomori 2-1

Pogradeci-Besa 1-3