Milan-Inter për majën e ‘Madoninës’

Milan-Inter ose ‘Madonina’, në duelin numër 228-të do të mbërthejë Italinë dhe gjithë globin sportiv në orën 15:00. Si kurrë më parë në dekadën e fundit, Milan dhe Inter kryesojnë së bashku Siria A duke u pozicionuar Inter me 50 pikë dhe Milan me 49. ë radhazi, për t’u distancuar nga kuqezinjtë.

Një derbi ndryshe, duke parë zhvillimet pas çerekfinales së Kupës së Italisë pak javë më parë teksa Lukaku dhe Ibrahimoviç u përfshinë në një skandal komunikimi.

Ajo që bie në sy në vigjilje të këtij takimi, janë prezenca e formacionëve më të mira të të dyja skuadrave.

Milan : Donnaruma; Kalabria, Kjaer, Romanjoli, Teo Hernandez; Kesi Tonali; Saelemaekers, Çalhanoglu, Rebiç; Ibrahimoviç. Tr: Stefano Pioli


Inter: Handanoviç; Shkriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barela, Brozoviç, Eriksen, Perisiç; Lautaro Martinez, Lukaku. Tr: Antonio Konte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!