Inter ‘nxjerr’ jashtë Milanos…Milanin

Java e 23 Seria A: Milan- Inter 0-3. Parma-Udineze 2-2

Milan-Inter, derbi i ‘Madoninës’, numër 228-të i buzëqesh Interit të Antonio Kontes.

Falë dy golave të Lautaro Martinez dhe një tjetri të Lukakut, skuadra zikaltër ka shpartalluar Milanin e Stefano Piloit në shifra të frikshëm 0-3.

Dominimi ka rezultuar total dhe Konte ka kuptuar se një lojtarë si Eriksen që nga minuta e parë, e shndërron më efikase manovren e Interit.

Pas këtij takimi, Inter udhëheq i vetëm me 53 pikë pas 23 javëve, ndërsa Milan duhet të kuptojë se aq i ka fuqitë. Mbetet në kuotën e 49 pikëve.

Sakaq më heret Parma ka barazuar 2-2 me Udinezen një duel të cilin po e udhëhiqte deri në 2-0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!