Skënderbeu pret të lirohet nga penaliteti i FIFA-s

Kishte detyrime ndaj Arnaut Guedj dhe FIFA e futi në listën e skuadrave që ndalohet operimi në këtë sesion merkatoje.

Por klubi i Skënderbeut del në një njoftim se ka paguar lojtarin dhe se i është drejtuar organizamve përkatëse në kët rast FIFA-s për ti zhbllokuar merkaton.

NJOFTIM PËR SHTYP:

KF Skënderbeu dëshiron të sqarojë opinionin publik në lidhje me bllokimin e merkatos.

Klubi pasi ka humbur gjyqin me lojtarin Arnaut Guedj, pjesë e ekipit bardhekuq për sezonin 2018/19 ka kryer pagesën e detyrimit karshi lojtarit dhe sot pritet të hapet sërish merkatoja.

Klubi po punon intensivisht për perforcimin e ekipit në merkaton e Janarit.

Me respekt,

KF Skënderbeu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!