Milan tri pikë të tjera, Inter ndjek

Leao për Milan, shënon golin më të shpejtë në Seria A, 6.67 sekonda

Milan nuk di të ndalet në Seria A por nëse skuadra e Piolit ka javë që udhëheq tabelën, skuadra tjetër e Milanos, Internazionale, ndjek hap pas hapi.

Milan kaloi 1-2 Sasuolon ndërsa Interi mposhti 2-1 Specian me Ismajlin ‘kuqezi’ në fushë. Benevento e Pipo Inzagit dërgon në rrjetën e Xhenovas 2 gola pa pësuar asnjë dhe ngjitet në mesin e tabelës. Kaljari- Udineze dhe Torino- Bolonja me të njëjtin rezultat 1-1.

Një Atalantë e madhe u pa në sfidën me Romën. Bergmaskët ishin duke humbur por në fund fituan thellë 4-1.


Java e 13-të Seria A:

Sasuolo- Milan 1-2

Inter- Specia 2-1

Benevento-Xhenova 2-0

Kaljari- Udineze 1-1

Torino- Bolonja 1-1

Atalanta- Roma 4-1

Lacio- Napoli 24:45

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!