Mbledhje urgjente e DFB-së, Lëv drejt shkarkimit

Sondazhet e kanë larguar që herët. Që kur Spanja e shpartalloi Gjermaninë në Nations League 6-0. Flitet për teknikun Joakim Lëv teksa së fundi u muar në mbrojtje nga drejtori Bierof…

E ardhmja e Joakim Lëv do të vendoset në orët e ardhshme. Sipas Bild, një takim ka filluar jashtë axhende në Frankfurt midis trajnerit të Gjermanisë, drejtorit teknik të DFB, Oliver Bierhof, presidentit Fritz Keler, zëdhënësëve Peter Peters dhe Rainer Koç dhe arkëtarit Stephan Osnabruge.

Takimi i nivelit të lartë, fillimisht i planifikuar për në 4 dhjetor, u paraqit papritmas për sot ndërsa me gjasë trajneri Lëv do votohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!