Europa League merr stafetën, lista e plotë
Të enjtën duke nisur nga ora 16:00, skuadrat europiane zbresin në fushë për të zhvilluar ndeshjet kualifikuese me një takim të turit të parë eliminator.
Sporti im.al ofron gjithë takimet e ditës në tabelën poshtë duke iu referuar vendit (pritës) dhe orarit zyrtar.
Në top-listë gjendën edhe skuadrat shqiptare brenda dhe jashtë territorit shtetëror:
Ndeshjet 27 gusht 2020:
Kairat Almaty-Noah | 16:00 |
Ordabasy-Botosani | 16:00 |
Ventspils-Dinamo-Auto | 16:00 |
Borac Banja-Sutjeska | 16:30 |
Nõmme Kalju-Mura 05 | 16:30 |
Teuta Durrës-Beitar Jeruzalem | 16:30 |
Dinamo Minsk-Piast Gliwice | 17:00 |
Lincoln Red Imps-Union Titus Pétange | 17:30 |
Alashkert-Renova | 18:00 |
Apollon Limassol-Saburtalo | 18:00 |
Bodo/Glimt-Kauno Žalgiris | 18:00 |
Nefti Baku-Shkupi | 18:00 |
Sumgayit-Shkëndija Tetovë | 18:00 |
Fehérvár-Bohemian | 18:30 |
Olimpija Ljubljana-Víkingur Reykjavík | 18:30 |
AGF-Honka | 19:00 |
CSKA Sofia-Sirens | 19:00 |
Gjilani-APOEL Qipro | 19:00 |
Hammarby-Puskás Akadémia | 19:00 |
Keşla-Laçi | 19:00 |
Locomotive Tbilisi-Universitatea Craiova | 19:00 |
Maccabi Haifa-Zeljeznicar | 19:00 |
Malmö-Cracovia | 19:00 |
Rosenborg-Breidablik | 19:00 |
Vaduz-Hibernians | 19:00 |
Zalgiris Vilnius-Paide Linnameeskond | 19:00 |
FH-DAC Dunajská Streda | 19:15 |
Shakhtyor Salihorsk-Sfântul Gheorghe | 19:30 |
The New Saints-Zilina | 19:30 |
Hapoel Beer Sheva-Dinamo Batumi | 19:45 |
B36 Tórshavn-Levadia Tallinn | 20:00 |
Iskra-Lokomotiv Plovdiv | 20:00 |
Kukësi-Slavia Sofia | 20:00 |
Petrocub Hincesti-TSC | 20:00 |
Valletta-Bala Town | 20:00 |
Zrinjski Mostar-Differdange 03 | 20:00 |
Servette-Ruzomberok | 20:15 |
FCSB-Shirak | 20:30 |
Aberdeen-NSI Runavík | 20:45 |
Maribor-Coleraine | 20:45 |
Motherwell-Glentoran | 20:45 |
Honvéd-Inter Turku | 21:00 |
Lech Poznan-Valmiera | 21:00 |
Partizan Belgrado-Riga | 21:00 |
Shamrock Rovers-Ilves | 21:00 |
Shënim:
Riteriai-Derry City 3-2 pas kohës shtesë u luajt dje ndërsa Progres Niedercron-Zeta luhet sot në orën 18:30. | |