Shkëndija në bilance, klubi krenohet me ecurinë…


Shkëdija e Tetovës, ndalet të bëjë bilancin e klubit ndër vite.

Në dekadën e fundit Shkëndija u shndërrua në skuadër kompetitive duke dominuar futbollin në Maqedoni të Veriut e fituar mjaft trofe.

Bilanci mbetet unik, pasi duke fituar 6 trofe dhe duke regjistruar 8-të pjesëmarrje në eliminatoret e Kupave të Europës, tetovarët po luajnë rol të rëndësishëm në futbollin e shtetit fqinj.

Ndërkaq, ky sezon në start, ka nisur jo dhe aq mirë. Lëvizjet e fundit në staf me afrimin e Ernest Gjokës, e kanë çliruar grupin kuqezi dhe pikët në tabelë, rrisin besimin se Shkëndija, mund të ‘ndezë’ shpejt ambicjet për kreun.

Klubi poston sot në zyrtare:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!