Vijarreal-Atletiko Madrid drejt SHBA-së…

‘La Liga’, me risi.  Vijarreal dhe Atletico de Madrid, kërkojnë zyrtarisht RFEF që të luajnë një ndeshje zyrtare në Shtetet e Bashkuara.

Vijarreal dhe Atletiko Madrid, bënë sot një kërkesë zyrtare Federatës së Futbollit Spanjoll (RFEF) që të japë dakortësinë që dy skuadrat të luajë më 6 dhjetor 2019, në orën 22:00 me orën Spanjolle (16 : 00 lokale), në Stadiumin Hard Rock në Miami (Florida, Shtetet e Bashkuara), ndeshjën mes tyre që korrespondon me javën e 16-të të La Liga-s.

Kjo kërkesë, është pjesë e strategjisë së La Liga për rritjen ndërkombëtare. Tifozët e klubeve të La Liga, llogariten nga miliona në të gjithë botën.

Afrimi i klubeve më afër këtyre tifozëve, paraqet një mundësi të rëndësishme për t’u lidhur me ta dhe për të vazhduar punën për monitorimin global të La Liga-s në të gjithë botën.

Kjo rritje ndërkombëtare sjell një përfitim për vetë klubet, lojtarët , tifozët e tyre,  futbollin spanjoll dhe vetë markën ‘Spanjë’-thonë klubet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!