Mesi ‘mbret’ për herë të gjashtë…

 Është Lionel Mesi. ‘Këpuca e Artë’ e kampionatëve elitare të Europës. E mbylli edicionin e kaluar me 36 gola në La Liga.

Aq sa për të lënë pas Mbape me 33 dhe Kualiarela me 26.  Argjentinasi e fiton për herë të gjashtë teksa më parë, e kishte gjetur këpucën e artë në 2009-10, 2011-2012, 2012-2013, 2016-2017 dhe 2017-2018. 

Gjatë ceremonisë, Mesi pati edhe familjen e tij teksa mes të pranishmëve u shpreh:

Ju faleminderit ju që jeni në sallë. Familja ime veçanërisht. Këtu është edhe Hordi dhe Luis. Të dy shumë të rëndësishëm që unë jam këtu. Pa shokët e skuadrës nuk do të mund të fitoja asnjë, i jam mirënjohës të gjithëve”-ndër të tjera Mesi. (Video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!